21. 9. 2019 Podzimní stloukání ptačích budek s povídáním o ptácích

20. května v 15:53

V sobotu 21. 9. 2019 proběhne akce pro rodiny s dětmi na téma ptáci a ptačí budky. Těšit se můžete na povídání s ornitologem, ale hlavně na vlastnoruční stavění ptačích budek, které si pak odnesete domů. Chybět nebudou ani už tradiční stanoviště s úkoly pro děti, tentokrát na ptačí téma.

Pro všechny malé i velké milovníky opeřenců pořádáme v sobotu 21. 9. 2019 odpoledne podzimní stloukání ptačích budek s povídáním o ptácích. A proč podzimní? Ptáci žijící u nás na Znojemsku sice v budkách hnízdí převážně na jaře, ale podle ornitologů si vhodné místo pro kladení svých vajíček obhlížejí s předstihem již na podzim, a proto je vhodné umístit ptačí budku ven v tento čas.

Na úvod akce se můžete těšit na krátké povídání odborníka-ornitologa Mgr. Martina Valáška o našich nejběžnějších ptácích a o způsobech jejich hnízdění. Následovat bude společná aktivita dětí s jejich (pra)rodiči, kdy každá rodina dostane stavebnici ptačí budky a tu si společně podle návodu sestaví. V mezičase schnutí nátěru si děti budou moci na připravených stanovištích splnit krátké ptačí úkoly nebo se Martina na cokoliv, co je o ptácích zajímá, zeptat. Hotovou budku si účastníci odnesou domů, aby si ji mohli zavěsit na vhodné místo a na jaře pak radostně sledovat ptačí hemžení.

 

Kvůli zajištění dostatečného množství stavebnic ptačích budek je třeba se na akci s předstihem přihlásit. Cena je 320 Kč/budka, v případě, že se nebudete moci sobotní akce osobně zúčastnit, je možné si budku po domluvě vyzvednout a sestavit si ji doma.

Přihlašování na e-mail pulsatilla@pulsatilla.cz do 30. 6. 2019. Napište prosím počet dětí a případně počet stavebnic, pokud byste chtěli více než jednu. Na základě vaší přihlášky obdržíte na konci srpna informace o přesném čase a místě konání.

POZOR – vlastní kladivo prosím s sebou! Ostatní potřeby budou zajištěny.