20. 8. 2017 Odkud se bere med

27. dubna v 13:00

Akce pro rodiny s dětmi ve věku 3 až 8 let v neděli 20. srpna od 14 do 17 v Konicích u Znojma. Přijďte se dovědět něco nového o včelách a včelaření, vyzkoušet si včelařské pomůcky anebo si vyrobit ozdoby z včelího vosku. Na 20 hravých stanovištích budou pro děti připraveny zajímavé aktivity na toto téma.

Název: "Odkud se bere med"

 

ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ!
Kvůli nepříznivé předpovědi počasí bude nedělní akce přesunuta do kulturního domu v Konicích (č.p. 125, žlutá budova u požární nádrže vedle bývalého hostince Na Kopci). Začátek ve 14:00, pro zájemce pak v 16:00 prohlídka úlu - krátký přesun pěšky na původně plánované místo konání akce.

 

Termín: neděle 20. 8. 2017 14:00 až 17:00
Kde: v Konicích (přesné místo konání bude zasláno přihlášeným účastníkům na e-mail)
Pro koho: děti ve věku 3 až 8 let v doprovodu dospělého

Program: krátké povídání se zkušenou včelařkou Marií Němcovou (proběhne vždy v celou hodinu) s ukázkou včelařských pomůcek, aktivity pro děti na 20 stanovištích s úkoly na téma Včely a včelaření včetně výroby ozdob ze včelího vosku nebo skládání částí úlu na čas, pro zájemce možnost nakouknout přímo do obsazeného úlu plného včel (ochranné pomůcky zapůjčíme), méně odvážní si budou moci zblízka prohlédnout a osahat alespoň prázdný úl, rámky atd., každý si může očichat vosk a propolis nebo ochutnat různé druhy medu. 

Co s sebou: svačina, psací potřeby.

V případě silného deště se akce nekoná.

Případní zájemci hlaste se prosím nejpozději do pátku 18. 8. 2017 na adresu pulsatilla@pulsatilla.cz (napište počet dětí a jejich věk).

Infoleták ke stažení zde

Pořádá Pulsatilla z.s., těšíme se na viděnou.

Spolufinancováno z dotace Jihomoravského kraje.